EDUKACJA I RODZINA

Jestem absolwentem II LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu. Ukończyłem studia wyższe pedagogiczne, studia podyplomowe w zakresie informatyki, zarządzania oświatą oraz zarządzania projektem w oświacie, jestem także egzaminatorem OKE w zawodzie technik informatyk.

Żona Teresa dr nauk ekonomicznych pracuje jako nauczyciel. Córka Anna pracuje w IT.

PRACA

Wiceprezydent Elbląga, odpowiedzialny za oświatę, innowacyjność, informatykę, Elbląski Park Technologiczny, kulturę i promocję, sport i turystykę, świadczenia rodzinne, sprawy obywatelskie.

Mam ponad 35. letnie doświadczenie zawodowe, jako nauczyciel i wieloletni dyrektor szkół podstawowych oraz dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu UM w Elblągu. Wprowadziłem wiele nowoczesnych rozwiązań mając na uwadze dobro uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli.

W trakcie pracy na stanowisku dyrektora szkoły, moje placówki wielokrotnie zajmowały czołowe miejsca „Złotej Dziesiątce” szkół podstawowych w województwie warmińsko-mazurskim. Szkoła Podstawowa nr 21 trzykrotnie zajęła I miejsce w „Złotej Dziesiątce” szkół podstawowych w województwie warmińsko-mazurskim, a Szkoła Podstawowa nr 19 zajęła IV i II miejsce.

Jako pierwszy wprowadziłem do szkoły innowacje matematyczne, co skutkowało sukcesami uczniów.

Jestem twórcą pierwszej publicznej szkoły dwujęzycznej w Elblągu.

Od wielu lat wdrażałem i promowałem najnowsze technologie i innowacje w pomocach naukowych oraz nowoczesne metody nauczania. Jestem współtwórcą projektu rozszerzającego naukę matematyki i programowania w edukacji wczesnoszkolnej, wdrażanego we wszystkich elbląskich szkołach podstawowych.

W SP19 kierowanej przeze mnie, jako w jednej z pierwszych szkół w Polsce zostały wprowadzone zajęcia robotyki z wykorzystaniem robotów edukacyjnych, które prowadzą ucznia od zabawy do zaawansowanej znajomości języka programowania, oraz powodują zmianę sposobu rozwiązywania zadań.

Za swoją pracę byłem wyróżniany Nagrodą Kuratora, Nagrodą Prezydenta Miasta, odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

ZAINTERESOWANIA

Już w okresie liceum interesowałem się lotnictwem, jak również nowoczesną techniką. Przygodę z lotnictwem rozpocząłem w Aeroklubie elbląskim, a następnie kontynuowałem swoją przygodę z lataniem w WSL w Dęblinie. Moją pasję podziela również moja córka.

Przez dłuższy czas wędkowałem, ale ze względu na obowiązki, i w związku z tym coraz mniej wolnego czasu, rzadko znajdują możliwość realizacji tego hobby. Moje zainteresowania to także książki, film, góry.